Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Maury, Milany, Tomasza 22 Września 2020, 10:04
Dziś 18°C
Jutro 24°C
Kultura i oświata
24 Lipca, 2019

Opatów: Nagrodzeni za promowanie biblioteki i talent plastyczny

Rozstrzygnięcie, ogłoszonego przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Łęce Opatowskiej z siedzibą w Opatowie, konkursu plastycznego „Plakat promujący bibliotekę i czytelnictwo”.

W piątek, 28 czerwca 2019 r., nastąpiło uroczyste wręczenie dyplomów i nagród laureatom konkursu plastycznego pn. „Plakat promujący bibliotekę i czytelnictwo”.
Adresatami konkursu były dzieci i młodzież uczęszczająca do szkół podstawowych oraz gimnazjum na terenie gminy Łęka Opatowska.
Organizatorzy chcieli, aby przedsięwzięcie było okazją do: stworzenia przez uczestników plakatu zachęcającego do czytania książek i odwiedzania biblioteki, a także do promocji czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży oraz kształtowania zainteresowań czytelniczych. Wśród postawionych sobie celów wymieniają również: rozwijanie wyobraźni, umiejętności plastycznych i kreatywności, jak również zachęcanie dzieci i młodzieży do częstszego kontaktu z biblioteką.
Każdy z uczestników konkursu mógł wykonać tylko jedną pracę zachęcającą do odwiedzania biblioteki i czytania książek – plakat w formacie A3. Technika wykonania prac była dowolna.

~ Oprac. bem

Więcej w nr 29 (1335) 2019 r. „Tygodnika Kępińskiego”.

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!