Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Delfiny, Marii, Wirginiusza 8 Grudnia 2021, 14:34
Dziś -1°C
Jutro 0°C
Kultura i oświata
21 Października, 2021

Opatów: Maraton Nocy Bibliotek w Opatowie

7-9 października 2021 r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Łęce Opatowskiej z siedzibą w Opatowie w ramach ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek odbyły się spotkania z dziećmi i młodzieżą promujące czytelnictwo i bibliotekę jako miejsce, w którym warto bywać.

Tegoroczna akcja odbyła się pod hasłem „Czytanie wzmacnia”, a zajęcia, które Biblioteka w Opatowie przygotowała dla uczestników, zostały dostosowane do ich umiejętności i odbyły się w trzech grupach wiekowych.
Dla najmłodszych przygotowano w czwartkowe popołudnie kreatywne zajęcia, podczas których dzieci samodzielnie wykonały pompon z włóczki, który finalnie przemieniły w pluszową zawieszkę. Następnie odbyły się ćwiczenia wzmacniające z użyciem książek jako pomocy do ćwiczeń. Po wzmocnieniu mięśni przyszedł czas na wzmacniające głośne czytanie, z którego dzieci dowiedziały się, jak niezdrowe i szkodliwe jest nadmierne spożywanie słodyczy. Dlatego na zakończenie spotkania z najmłodszą grupą urządzono witaminowe przyjęcie – każde dziecko samodzielnie przygotowało sobie zdrową i pyszną przekąskę ze świeżych owoców.

~ Oprac. m

Więcej w nr 41 (1450) 2021 r. „Tygodnika Kępińskiego”.

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!