Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Ambrożego, Florentyny, Gawła 17 Października 2021, 03:16
Dziś 10°C
Jutro 12°C
Kultura i oświata
22 Września, 2021

Opatów: Finał projektu „Dzieje się w bibliotece…”

Na placu przy Bibliotece w Opatowie odbyła się finałowa impreza integracyjna podsumowująca zadanie „Dzieje się w bibliotece – zajęcia edukacyjne i artystyczne dla dzieci i młodzieży z elementami biblioterapii”.

Zadanie otrzymało dofinansowanie w ramach programu Partnerstwo dla książki ze środków ministra kultury, dziedzictwa narodowego i sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w wysokości 9 800 zł. W ramach projektu w bibliotece w Opatowie zorganizowany został cykl warsztatów i zajęć, podczas których uczestnicy wykonywali przeróżne kreatywne prace, m.in. szyli breloki z filcu, wykonywali szklaną biżuterię, ozdabiali drewniane szkatułki metodą decoupege, robili pluszowe misie, budowali i programowali roboty z klocków LEGO.
Mimo niesprzyjającej aury piątkowe wydarzenie zgromadziło liczne grono mieszkańców gminy. Imprezę rozpoczęła dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Łęce Opatowskiej z siedzibą w Opatowie – Gabriela Brzezińska, która, podsumowując projekt, opowiedziała o jego założeniach. Następnie kilka słów do zgromadzonych skierował wójt gminy Łęka Opatowska – Adam Kopis.

~ Oprac. m

Więcej w nr 37 (1446) 2021 r. „Tygodnika Kępińskiego”.

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!