Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Andrzeja, Jędrzeja, Małgorzaty 17 Maja 2022, 05:52
Dziś 15°C
Jutro 18°C
Kępno
10 Listopada, 2017

Olszowa: Sołtys Olszowy najlepszy w powiecie

Grzegorz Berski nagrodzony podczas Gali Mistrzów Agro 2017.

W piątek, 28 października br., w Urzędzie Marszałkowskim w Poznaniu odbyła się gala „Mistrzowie Agro 2017”, która zgromadziła 15 zwycięzców etapu wojewódzkiego i tych, którzy otrzymali najwięcej głosów w swoich powiatach.
Plebiscyt zorganizowany przez „Głos Wielkopolski” cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Do konkursu rozgrywanego w pięciu kategoriach – „Rolnik Roku”, „Gospodyni Roku”, „Koło Gospodyń Wiejskich Roku”, „Gospodarstwo Agroturystyczne Roku” i „Sołtys Roku” – zgłoszono ponad 4.000 kandydatów. Głosowanie i wybór zwycięzców leżał w rękach mieszkańców. W sumie oddano 70.000 głosów, a nagrodzono i wyróżniono ponad 200 osób.
W kategorii „Sołtys Roku 2017” na etapie powiatowym pierwsze miejsce zajął sołtys Olszowy Grzegorz Berski. Spośród 96 sołtysów z całej Wielkopolski, którzy dostali się do ścisłego finału, zajął on 24. miejsce. G. Berski odebrał pamiątkowy dyplom i medal z rąk marszałka województwa wielkopolskiego Marka Woźniaka. – Dziękuję wszystkim, którzy oddali na mnie swój głos. To dowód na to, że wszystko to, co dzieje się w Olszowie, jest zauważone i docenione – mówił sołtys Olszowy, który
był jedynym reprezentantem powiatu kępińskiego, biorącym udział w gali, spośród pięciu laureatów powiatu. – Niech stolica Wielkopolski przypomni sobie o gminie Kępno i powiecie kępińskim, który jest wrotami Wielkopolski. Gratuluję również sołtysowi Olszyny Marcinowi Kokotowi – laureatowi powiatu ostrzeszowskiego – dodał.
Konkurs był ogłoszony przez „Głos Wielkopolski”, a patronat nad nim objął M. Woźniak. – Gdy mnie pytają za granicą, co wyróżnia Wielkopolskę, mówię, że pracowici, aktywni, biorący sprawy we własne ręce ludzie – podsumował marszałek województwa wielkopolskiego.

~ KR

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!