Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Iwony, Noemi, Szymona 27 Października 2020, 18:12
Dziś 10°C
Jutro 14°C
Kępno
30 Września, 2020

Olszowa: Nie bój się reagować, uratuj życie!

Szkolenie z udzielania pierwszej pomocy, a w szczególności używania defibrylatora AED.

26 września br. w Olszowie mieszkańcy powiatu kępińskiego mieli okazję wziąć udział w darmowym szkoleniu w zakresie udzielania pierwszej pomocy, a w szczególności używania defibrylatora AED, prowadzonym przez ratownika medycznego.
- Nigdy nie wiemy, kiedy staniemy w obliczu wyboru: stać z boku i się przyglądać, czy też podjąć walkę o ludzkie życie. Nawet nie do końca poprawnie prowadzona resuscytacja krążeniowo-oddechowa daje w większym bądź mniejszym stopniu szanse na przeżycie osoby poszkodowanej. Dlatego warto brać udział w takich szkoleniach z zakresu pierwszej pomocy, które podnoszą nasze umiejętności oraz dodają nam pewności siebie. Powinniśmy pamiętać, że należy pomagać, bo to ludzkie, a nie dlatego, że to modne – podkreślił sołtys Olszowy Grzegorz Berski.

~ KR

Więcej w nr 40 (1397) 2020 r. „Tygodnika Kępińskiego”.

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!