Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Bettiny, Konrada, Mirosława 19 Lutego 2019, 12:29
Dziś 10°C
Jutro 6°C
Kępno
6 Lipca, 2018

Olszowa: Kierująca matizem zmarła w szpitalu

W Olszowie, na „starej ósemce”, doszło do tragicznego wypadku. Jedna osoba nie żyje, a druga z obrażeniami została przewieziona do szpitala.

26 czerwca br., około godz. 15.00, do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Kępnie wpłynęło zgłoszenie o wypadku dwóch samochodów osobowych na drodze W482 („stara ósemka”) w Olszowie. Na miejsce udały się dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Kępnie. - Strażacy na miejscu zastali dwa samochody osobowe, w których uwięzione zostały dwie osoby – kierowcy. Droga była całkowicie zablokowana. Natychmiast przystąpiono do wykonania dostępu do poszkodowanej, nieprzytomnej kobiety uwięzionej w samochodzie marki Daewoo Matiz. W drugim pojeździe marki Mercedes A-klasa znajdował się poszkodowany mężczyzna – przytomny – relacjonuje rzecznik prasowy KP PSP Kępno kpt. Jarosław Kucharzak. Na miejsce skierowano dodatkowe zastępy straży pożarnej: OSP Olszowa i OSP Kępno. - Z wykorzystaniem narzędzi hydraulicznych ewakuowano poszkodowaną i przekazano przybyłemu na miejsce Zespołowi Ratownictwa Medycznego. Pogarszający się stan poszkodowanego mężczyzny spowodował również konieczność jego szybkiej ewakuacji, udzielenia mu kwalifikowanej pierwszej pomocy, a następnie przekazania kolejnemu przybyłemu na miejsce Zespołowi Ratownictwa Medycznego. Obie osoby poszkodowane zostały zabrane do szpitala. Po przeprowadzeniu czynności przez policję uszkodzone pojazdy zabrała pomoc drogowa, a na rozlane płyny eksploatacyjne zastosowano sorbent. Działania zakończono po godz. 18.00 – mówi kpt. J. Kucharzak.

~ Oprac. KR, fot. KP PSP Kępno

Więcej w nr 27 (1282) 2018 r. „Tygodnika Kępińskiego”.

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!