Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Małgorzaty, Marty, Nikifora 23 Lutego 2020, 02:26
Dziś 8°C
Jutro 5°C
Kępno
9 Maja, 2019

Olszowa: „Bogu na chwałę, ludziom na ratunek”

Miejsko-gminne obchody Dnia Strażaka w Olszowie.

2 maja br. w Olszowie druhowie jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu gminy Kępno uroczyście świętowali Dzień Strażaka. Wydarzenie połączone było z 85-leciem istnienia jednostki OSP Olszowa.
Obchody rozpoczęły się mszą świętą w intencji strażaków, ich rodzin oraz druhów, którzy odeszli na wieczną służbę. Po eucharystii strażacy złożyli hołd zmarłym druhom, składając kwiaty na miejscowym cmentarzu. Następnie poczty sztandarowe, delegacje oraz zaproszeni goście odświętną defiladą, pod przewodnictwem komendanta miejsko-gminnego Romana Kleina i orkiestry dętej z Dzietrzkowic, udali się na boisko sportowe przy Domu Strażaka, gdzie odbyła się dalsza część uroczystości. W Dniu Strażaka uczestniczyli m.in.: sekretarz stanu w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju Andżelika Możdżanowska, eurodeputowany Andrzej Grzyb, posłowie Jan Dziedziczak i Jan Mosiński, prezes Zarządu Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Kępnie Michał Błażejewski, burmistrz i prezes Zarządu Oddziału Miejsko-Gminnego ZOSP RP w Kępnie Piotr Psikus, przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Kępnie na czele z wicestarostą Alicją Śniegocką i przewodniczącą Rady Powiatu Jolantą Jędrecką, radni miejscy, a także przedstawiciele służb mundurowych, lokalnych firm i organizacji.

~ KR

Więcej w nr 19 (1325) 2019 r. „Tygodnika Kępińskiego”.

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!