Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Ireny, Kleopatry, Witalisa 20 Października 2018, 17:40
Dziś 11°C
Jutro 10°C
Rychtal
11 Stycznia, 2018

Okrzyce: Uczyli się, jak gasić obiekty mieszkalne

Warsztaty z zakresu pożarów wewnętrznych dla strażaków-ochotników z terenu gminy Rychtal.

W Okrzycach (gmina Rychtal) odbyły się warsztaty z zakresu pożarów wewnętrznych. Szkolenie miało na celu podniesienie poziomu wiedzy i umiejętności strażaków-ochotników z terenu gminy Rychtal w obszarze gaszenia pożarów obiektów mieszkalnych.
Warsztaty przeprowadzono poprzez podzielenie terenu szkolenia na cztery stanowiska, na których instruktorzy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kępnie prezentowali następujące zagadnienia: wentylacja i oddymianie, obsługa urządzeń pomiarowych, techniki gaszenia pożarów wewnętrznych – operowanie prądami gaśniczymi oraz obserwacja zjawisk zachodzących podczas pożarów wewnętrznych – opóźnienie fizykochemiczne. Ćwiczenia na dwóch ostatnich stanowiskach były przeprowadzone w rzeczywistych warunkach pożaru, w aparatach ochrony układu oddechowego.
- Ćwiczenia, które spotkały się z bardzo dużym zaangażowaniem strażaków-ochotników, zostały w szczególności docenione za możliwość doskonalenia się w rzeczywistych warunkach pożarowych, a pozyskana podczas warsztatów wiedza i umiejętności zdecydowanie podniosły poziom wyszkolenia strażaków – podkreślił rzecznik prasowy KP PSP Kępno kpt. Jarosław Kucharzak.
Należy również dodać, że warsztaty zostały przeprowadzone przy współpracy i bardzo dużym zaangażowaniu powiatowego inspektora Nadzoru Budowlanego w Kępnie Adama Staszczyka, który zajął się także uzyskaniem zezwolenia od właściciela budynku na przeprowadzenie ćwiczeń. Zorganizował również tradycyjną grochówkę i grilla na zakończenie warsztatów.
KP PSP Kępno planuje w bieżącym roku zorganizować podobne szkolenia w tym zakresie dla strażaków z innych jednostek OSP z terenu powiatu kępińskiego.

~ Oprac. KR

 

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!