Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Bettiny, Konrada, Mirosława 19 Lutego 2019, 11:59
Dziś 10°C
Jutro 6°C
Kultura i oświata
10 Lipca, 2018

Nowa Wieś Książęca: Zakończyli rok szkolny i pożegnali nauczycielkę

Zakończenie roku szkolnego w Zespole Szkół im. Ks. Michała Przywary i Rodziny Salomonów w Nowej Wsi Książęcej.

22 czerwca br. w Zespole Szkół im. Ks. Michała Przywary i Rodziny Salomonów w Nowej Wsi Książęcej odbyła się uroczysta akademia z okazji zakończenia roku szkolnego 2017/2018. Dyrektor placówki Elżbieta Kuropka serdecznie powitała gości: wójta gminy Bralin Romana Wojtysiaka, kierownika Referatu Oświaty Sławomira Bąka, przewodniczącą Rady Rodziców, nauczycieli oraz uczniów.
W pierwszej części uroczystości uczniowie z najlepszymi wynikami w nauce oraz laureaci konkursów otrzymali z rąk dyrektora szkoły oraz wójta R. Wojtysiaka dyplomy i nagrody książkowe. Szczególne gratulacje otrzymała uczennica klasy czwartej Natalia Sawicka, która zdobyła wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym „Kangurek”.
Po wręczeniu wszystkich nagród, dyplomów i wyróżnień odbyła się część artystyczna, poświęcona odchodzącej na emeryturę nauczycielce Elżbiecie Grzembie. W podziękowaniu za wieloletnią pracę pedagogiczną, trud i zaangażowanie w życie szkoły otrzymała ona również okazały kosz czerwonych róż oraz list gratulacyjny i Nagrodę Wójta Gminy Bralin. Przedstawiciele Rady Rodziców i uczniowie złożyli na ręce nauczycielki kwiaty oraz podziękowania.
Na zakończenie uroczystości uczniowie przedstawili krótki program artystyczny. Po zakończeniu akademii dzieci wraz z nauczycielami udali się do swoich sal lekcyjnych, aby odebrać świadectwa szkolne.

~ M. Gudra

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!