Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Jagienki, Kamili, Korneliusza 17 Września 2019, 03:21
Dziś 12°C
Jutro 14°C
Historia
12 Grudnia, 2018

Nowa Wieś Książęca: Uczniowie poznawali historię regionu

Wizyta uczniów Zespołu Szkół im. Ks. Michała Przywary i Rodziny Salomonów w Nowej Wsi Książęcej w Muzeum Ziemi Kępińskiej im. T. P. Potworowskiego w Kępnie.

W ramach obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, uczniowie Zespołu Szkół im. Ks. Michała Przywary i Rodziny Salomonów w Nowej Wsi Książęcej mieli niedawno okazję odwiedzić Muzeum Ziemi Kępińskiej im. T. P. Potworowskiego w Kępnie i poznać jego bogate zbiory – archeologiczne, prezentujące historię regionu od paleolitu do średniowiecza, etnograficzne (zabytki kultury ludowej południowej Wielkopolski), historyczne (dokumenty dotyczące historii kępińskiego rzemiosła oraz Kępińskiego Bractwa Kurkowego), zbiory sztuki współczesnej (malarstwo) oraz dzieła Tadeusza Piotra Potworowskiego i pamiątki z nim związane (korespondencja, notatki, zdjęcia).
Poznając zbiory muzeum, uczniowie odkrywali, czym jest dziedzictwo kulturowe i jakie ma ono znaczenie w kultywowaniu tradycji i historii narodu. Przy tej okazji wzbogacili wiedzę na temat przeszłości swojej małej ojczyzny. Zajęcia muzealne przybliżyły dzieciom historię i kulturę Kępna oraz losy znanych mieszkańców miasta i regionu, którzy z wielkim oddaniem służyli i walczyli o wolność ojczyzny.

~ Andrzej Mirowski

Więcej w nr 50 (1305) 2018 r. „Tygodnika Kępińskiego”.

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!