Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Dominiki, Dominika, Protazego 4 Sierpnia 2020, 10:40
Dziś 15°C
Jutro 21°C
Kultura i oświata
4 Września, 2019

Nowa Wieś Książęca: „Przynosimy plon w nasz ojczysty dom...”

Gminno-Parafialne Święto Plonów w Nowej Wsi Książęcej.

31 sierpnia br. w Nowej Wsi Książęcej odbyły się dożynki gminno-parafialne. Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą w intencji rolników, sadowników, pszczelarzy i ogrodników w kościele pw. Świętej Trójcy w Nowej Wsi Książęcej. Następnie ulicami wsi przejechał barwny korowód dożynkowy, w którym wzięli udział przedstawiciele wszystkich dwunastu sołectw gminy Bralin. Uczestnicy korowodu z wysokości bryczek i wozów dożynkowych mogli obserwować przepięknie ustrojoną miejscowość – mieszkańcy włożyli mnóstwo pomysłów i starań w udekorowanie swoich posesji.
Część oficjalna odbyła się na placu przy Domu Ludowym. Wydarzenie zgromadziło liczną publiczność, przybyli również zaproszeni goście, m.in.: wicemarszałek województwa wielkopolskiego Krzysztof Grabowski, członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego Marzena Wodzińska, poseł na Sejm RP Bożena Henczyca i starosta kępiński Robert Kieruzal. Mieszkańcom w trakcie dożynek towarzyszyła także zaprzyjaźniona delegacja z partnerskiej gminy Svinica na czele z burmistrzem Lubomirem Simko. Po obrzędzie chleba i wieńca w wykonaniu zespołu „Ale Babki” i złożeniu przez przedstawicieli wszystkich sołectw barwnych, bogato przystrojonych wieńców dożynkowych, tradycyjny chleb wypieczony z mąki z tegorocznych zbóż na ręce wójta gminy Bralin Piotra Hołosia złożyli starości dożynkowi: Hanna Jańska i Maciej Jański.

~ Oprac. KR

~ Więcej w nr 36 (1342) 2019 r. „Tygodnika Kępińskiego”.

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!