Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Marka, Wiktoryny, Zenona 29 Marca 2020, 23:50
Dziś 5°C
Jutro 3°C
Policja i straż pożarna
26 Sierpnia, 2019

Nowa Wieś Książęca: Koń wpadł do obornika

Nietypowa akcja strażaków z powiatu kępińskiego.

W niedzielę, 18 sierpnia br., około godziny 16.22, strażacy z terenu powiatu kępińskiego zostali wezwani do pomocy w uwolnieniu konia, który ugrzązł w zbiorniku na gnojowicę na posesji w Nowej Wsi Książęcej. - Dowódca pierwszego przybyłego na miejsce zdarzenia zastępu – OSP Nowa Wieś Książęca – stwierdził, że do niezabezpieczonego miejsca składowania odchodów zwierzęcych wpadł koń i nie potrafi samodzielnie się wydostać. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, następnie podjęto próbę wypompowania gnojowicy z zagłębienia oraz wybrania obornika. Wykorzystując pasy strażackie oraz przybyłą na miejsce koparkę, wyciągnięto zwierzę w bezpieczne miejsce – poinformował oficer prasowy KP PSP Kępno kpt. Paweł Michalski.
Akcja ratowania zwierzęcia trwała ponad godzinę, ale dzięki sprawnemu działaniu strażaków koniowi nie stało się nic poważnego.

~ Oprac. KR

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!