Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Antoniego, Henryki, Mariana 17 Stycznia 2019, 12:21
Dziś 4°C
Jutro 0°C
Bralin
19 Kwietnia, 2018

Nosale: Prace wykończeniowe w Nosalach

Budowa Domu Ludowego w Nosalach wchodzi w ostatni etap.

Coraz większe zadowolenie z budowanego Domu Ludowego wyrażają mieszkańcy Nosal. Jak bardzo jest potrzebny taki budynek, nikogo nie trzeba przekonywać. Sołtys Stanisław Niechciał mówi: - Będzie idealny na nasze potrzeby, bo nasze sołectwo nie jest aż takie wielkie. Nie jest sztuką wybudować większy, tylko potem trzeba go utrzymać. A mieszkańcy Nosal zgodnie wyrażają opinię, że ten zupełnie zaspokoi nasze potrzeby.
Całkowity koszt inwestycji wynosi 537.226,05 zł, jednak Gmina Bralin pozyskała dofinansowanie w wysokości 206.838 zł z Europejskiego Funduszu Rolnego na Rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich w ramach PROW 2014-2020.
Obecnie trwają prace wykończeniowe. Kolorystyki nabiera elewacja zewnętrzna, montowana jest instalacja sanitarna i elektryczna. Cały teren za powstającym budynkiem nabierze innego wyglądu. Efekt końcowy ma być widoczny podczas dożynek gminno-parafialnych, 18 sierpnia br., których gospodarzami będzie sołectwo Nosale wspólnie z sołectwem Działosze.

~ G. Banaszak

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!