Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Danuty, Daniela, Juliany 17 Lutego 2020, 08:41
Dziś 9°C
Jutro 10°C
Kępno
21 Sierpnia, 2019

Myjomice: „To był człowiek wiary”

Uroczyste wprowadzenie relikwii św. Jana Pawła II w Myjomicach.

15 sierpnia br., gdy Kościół Katolicki w Polsce obchodził święto Matki Boskiej Zielnej, w kościele pw. św. Józefa Oblubieńca NMP i Wszystkich Świętych w Myjomicach świętowano podwójnie – był to niezwykle ważny dzień dla parafii, bowiem podczas uroczystej mszy świętej zostały przekazane relikwie (I stopnia) św. Jana Pawła II. Aktu intronizacji dokonał metropolita lwowski, wcześniej sekretarz Jana Pawła II, abp. Mieczysław Mokrzycki.
- Nasza parafia jest malutka, ale wspaniali, dobrzy ludzie tu mieszkają – zapewniała Maria Połomska-Wojtasik. W przepełniony wiarą i szacunkiem sposób zwróciła się do Ojca Świętego. - Ukochany Ojcze Święty. Przybywasz dzisiaj do nas w zupełnie innej odsłonie niż ta, którą pamiętamy z pielgrzymek do naszej ukochanej ojczyzny, z audiencji u ciebie. To inna postać, która wymaga od nas pewnego sprawdzianu wiary. Relikwie bowiem zostaną u nas na zawsze, czyli cząstka ciebie, ukochany ojcze. (...) Tak bardzo pragnęliśmy tego, wyczekiwaliśmy na ten moment. Teraz mamy potężnego, wspaniałego orędownika – Jana Pawła II. Współczesnego, wspaniałego człowieka, który bez wątpienia był najwyższym autorytetem. Święty Janie Pawle II, autorytecie autorytetów, nauczycielu nauczycieli, mistrzu wszelkich mistrzów, lekarzu dusz – kochamy cię i nie zawiedziemy – mówiła.

~ Oprac. KR

Więcej w nr 34 (1340) 2019 r. „Tygodnika Kępińskiego”.

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!