Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Antoniego, Henryki, Mariana 17 Stycznia 2019, 12:22
Dziś 4°C
Jutro 0°C
Kultura i oświata
15 Maja, 2018

Mroczeń: „Wężyk Band” ze swoim pierwszym krążkiem

Zespół z Gimnazjum w Mroczeniu wydał swoją pierwszą płytę.

Zespół „Wężyk Band” z Gimnazjum w Mroczeniu (obecnie szkoła podstawowa) działa od lutego 2016 r. Wykonuje muzykę z gatunku polski pop/rock. Obecny skład zespołu to osiem dziewcząt i jeden chłopak z II i III klasy gimnazjalnej. Wśród nich są wokaliści: Beata Mejza, Martyna Cieślak, Dagmara Szczupak i Nicola Łyczkowska oraz instrumentaliści: Wiktoria Zychla (gitara elektryczna i akustyczna), Nikola Czajkowska i Dagmara Szczupak (perkusja), Adrian Rzepka (gitara elektryczna i akustyczna), Sandra Pomiankowska (klawisze, metalofon), Karolina Nowak (gitara basowa) i Danuta Wieczorek (akordeon, opiekun artystyczny zespołu).
Nazwa „Wężyk Band” została stworzona w drodze konkursu szkolnego na nazwę zespołu przez ucznia zafascynowanego twórczością koleżanek i kolegów, Tobiasza Lubowskiego. Młodzież muzykuje na instrumentach szkolnych zakupionych przez Gminę Baranów oraz Radę Rodziców.
Muzykując w zespole, uczniowie realizują swoje pasje i poszerzają uzdolnienia muzyczne. Potrzeba współdziałania w grupie wskazuje na celowość integracji młodzieży w różnym wieku i z różnych klas oraz motywuje ich do wspólnego muzykowania po zajęciach szkolnych.
Członkowie zespołu chętnie uczestniczą w wydarzeniach kulturalnych na terenie powiatu kępińskiego.Młodzież występowała wielokrotnie podczas uroczystości szkolnych oraz lokalnych, m.in.: Festynu Integracyjnego, Festiwalu Smaku w Mroczeniu, Dni Baranowa, dożynek gminnych, a także na kępińskim rynku czy w pubie „Gramofon” w Kępnie. Zespół koncertował też dla pracodawców ze środowiska lokalnego, gościnnie podczas dyskoteki w Gimnazjum w Opatowie czy dla przedszkolaków. Zespół jest także widoczny w mediach społecznościowych.
Zespół „Wężyk Band” w ostatnim czasie odnotował bardzo duży sukces, jaki bez wątpienia stanowi wydanie płyty z ich muzyką. Na płycie zebrane zostały znane i lubiane przeboje w aranżacji młodzieżowego zespołu. Wydana płyta jest wynikiem pasji i zainteresowań młodzieży, której ogromne zaangażowanie i wytężona praca przyniosły efekt w postaci pierwszego krążka z coverami znanych utworów. Dla młodzieży to wspaniała pamiątka trzyletniego okresu (2015-2018) wytężonej pracy nad szlifowaniem talentu wokalnego i umiejętności gry na instrumentach. Zespół opracował wiele utworów muzycznych, z których tylko wybrane znalazły się na płycie. Nagrywanie utworów w profesjonalnym studiu nagraniowym umożliwiło młodzieży uczestnictwo w przedsięwzięciu, w którym do tej pory nie brali udziału.
Do wydania płyty przyczynili się: wójt gminy Baranów Bogumiła Lewandowska-Siwek, dyrektor szkoły w Mroczeniu Andrzej Tyra, opiekun artystyczny Danuta Wieczorek, przewodnicząca Rady Rodziców Agnieszka Hartman-Hojka, fabryka mebli „BENIX”, firma „MARSYL”, Małgorzata i Karol Zychlowie, Ewa Jędrzejewska. Patronat medialny objęło Radio SUD, a wydanie płyty dofinansowano ze środków Gminy Baranów.

~ Oprac. KR

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!