Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Jana, Moniki, Wiktora 21 Maja 2022, 16:59
Dziś 15°C
Jutro 15°C
Kultura i oświata
21 Października, 2021

Mroczeń: Szkoła doczekała się sztandaru

Nadanie sztandaru Zespołowi Szkół im. Jana Pawła II w Mroczeniu.

„Wy jesteście uśmiechem i nadzieją tej ziemi” – te proste i piękne słowa Jana Pawła II widnieją na sztandarze Zespołu Szkół w Mroczeniu, który 15 października br., z rocznym opóźnieniem spowodowanym pandemią, został nadany szkole i przekazany uczniom placówki, ich rodzicom i nauczycielom.
Podniosła uroczystość rozpoczęła się mszą świętą, sprawowaną przez ks. kanonika Jerzego Kondala oraz ks. Michała Wysotę i ks. Daniela Kalisa, którzy są absolwentami mroczeńskiego gimnazjum. Po mszy kolumna szkolnej braci i zaproszonych gości przemaszerowała pod gmach szkoły, gdzie wójt gminy Baranów, Bogumiła Lewandowska-Siwek, oraz dyrektor szkoły, Andrzej Tyra, dokonali odsłonięcia pamiątkowej tablicy. Następnie wszyscy przeszli do sali gimnastycznej, gdzie odbyła się dalsza część uroczystości.

~ Oprac. KR

Więcej w nr 41 (1450) 2021 r. „Tygodnika Kępińskiego”.

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!