Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Donaty, Olechny, Kajetana 8 Sierpnia 2022, 08:52
Dziś 14°C
Jutro 22°C
Kultura i oświata
26 Października, 2017

Mroczeń: Pisarz w bibliotece

19 października br. Bibliotekę w Mroczeniu zaszczycił swą obecnością pisarz, autor książek dla dzieci i młodzieży – Kazimierz Szymeczko.

Wśród dzieci uczestniczących w spotkaniu byli uczniowie Szkoły Podstawowej w Baranowie i Donaborowie, którzy przybyli do biblioteki pod opieką swych nauczycieli. Na początku spotkania pisarza oraz dzieci przywitała dyrektor biblioteki Edyta Lesiak, a następnie gość w kilku zdaniach przedstawił się. Jak mówił, pierwszy jego literacki tekst ukazał się w 1996 r. w „Guliwerze”, a potem ukazywały się już jego opowiadania i książki. K. Szymeczko jest autorem popularnych książek dla dzieci i młodzieży, opowiadań w antologiach, tekstów do podręczników szkolnych i reklam radiowych. Z wykształcenia polonista, bibliotekarz i pasjonat historii. Wychowawca, opiekun, pokojowy, asystent osób niepełnosprawnych.
Dalsza część spotkania przebiegała już w formie rozmowy – dzieci zadawały pytania. Pytały m.in. o to, ile książek napisał, co robi oprócz pisania, co go skłoniło do tego, żeby zostać pisarzem, a także o to, co robi w wolnym czasie. Pisarz ze sporą dozą humoru odpowiadał na każde pytanie, prowadząc żywy dialog z publicznością. Przy okazji prezentował swoje książki, w tym: serię „Zdarzyło się w Polsce”, „Sprawa dla rozsupływacza”, „Kopidoł i Kwiaciareczka”, „Tetrus” „Pościg za czarną hondą”, „A to historia”.
Jak podczas każdego spotkania autorskiego, na koniec dzieci ustawiły się w kolejce po autograf. Książki K. Szymeczko znajdują się w zbiorach biblioteki w Baranowie, Mroczeniu i Słupi.

~ Edyta Lesiak

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!