Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Michaliny, Michała, Piotra 19 Października 2021, 19:16
Dziś 16°C
Jutro 18°C
Kultura i oświata
1 Lipca, 2021

Mroczeń: Nowe oblicze mroczeńskiej szkoły

Zakończenie inwestycji pn. „Zmiana systemu grzewczego w Szkole Podstawowej w Mroczeniu”.

10 czerwca br. w Mroczeniu odbyło się uroczyste zakończenie inwestycji pn. „Zmiana systemu grzewczego w Szkole Podstawowej w Mroczeniu”.
W ramach remontu, który trwał od marca do listopada 2020 r., wykonano szereg prac, które odmieniły dotychczasowy wygląd szkoły. Zanim jednak przystąpiono do wykonania przebudowy budynku, opracowano odpowiednią dokumentację techniczną wraz z szeregiem ekspertyz i uzgodnień oraz uzyskano stosowne pozwolenia na wykonywanie robót budowlanych i renowacyjnych budynku, który jest wpisany do rejestru zabytków. Podczas prac wykonano nową instalację grzewczą wraz z kotłownią opalaną paliwem gazowym o mocy 155 KW, wykonano przyłącze gazowe oraz instalację gazu dla potrzeb nowej kotłowni gazowej. Diametralnej zmianie poddano również instalację sanitarną – przebudowano wszystkie sanitariaty, w których nawet płytki nawiązują teraz do pałacowego charakteru budynku.

~ Oprac. KR

Więcej w nr 25 (1434) 2021 r. „Tygodnika Kępińskiego”.

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!