Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Anatola, Leszka, Tamary 3 Czerwca 2020, 17:37
Dziś 14°C
Jutro 19°C
Kultura i oświata
23 Maja, 2019

Mroczeń: Młodzież z wizytą u przyjaciół z Niemiec

Grupa uczniów ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Mroczeniu przebywała z wizytą w gminie Ihlow.

Od 12 do 17 maja br. 11-osobowa grupa uczniów ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Mroczeniu przebywała z wizytą w gminie Ihlow w Niemczech. Przez kilka dni młodzież z Polski i Niemiec pod opieką Kingi Maciejewskiej i Martina Sopko – koordynatorów ds. wymiany młodzieży oraz nauczycieli: Joanny Wieloch i Renate Rosendahl realizowała temat: „Wschodnia Fryzja – kulturalne i strukturalne szczególności regionu”. Projekt finansowany był ze środków Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży.
Gospodarze przygotowali mnóstwo atrakcji na czas wizyty, która rozpoczęła się w niedzielę w godzinach przedpołudniowych. Uczniowie niemieccy wraz z rodzicami powitali swoich polskich kolegów na dworcu autobusowym, a następnie udali się do domów, gdzie Polacy mogli odpocząć po kilkunastogodzinnej podróży autokarem. Całe niedzielne popołudnie młodzież spędziła u rodzin goszczących oraz na spotkaniu z kolegami, koleżankami i nauczycielami.
W poniedziałek uczestnicy wymiany wzięli udział w zajęciach lekcyjnych wraz ze swymi niemieckimi koleżankami i kolegami oraz w wycieczce do miasta Emden, gdzie zwiedzili fabrykę Volkswagena. Grupa obejrzała prezentację przygotowaną przez przewodnika, a następnie zobaczyła, jak wygląda praca w poszczególnych halach fabryki. Popołudnie zostało zorganizowane przez rodziny goszczące.

~ K. Maciejewska

Więcej w nr 21 (1327) 2019 r. „Tygodnika Kępińskiego”.

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!