Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Hanny, Klementyny, Łukasza 18 Października 2021, 09:37
Dziś 8°C
Jutro 15°C
Kultura i oświata
23 Czerwca, 2021

Mroczeń: Kawiarenka pod znakiem Piwnicy Pod Baranami

16 czerwca 2021 r. w Zespole Szkół w Mroczeniu odbyło się niecodzienne spotkanie. W nowo wyremontowanych pomieszczeniach piwnicznych – promocją książki zatytułowanej „Kraina Snów. Władca Ciemności” autorstwa Jakuba Jany – zainaugurowano działalność szkolnej literacko-muzycznej kawiarenki.

Już przy wejściu do szkoły widać było wyjątkowość tego literackiego wydarzenia. Do udziału serdecznie zapraszały uczennice z zespołu „Wężyk Band”. Grupa muzyczna działa od lutego 2016 r. i uczestniczy nie tylko w wydarzeniach kulturalnych na terenie szkoły, ale i całego powiatu kępińskiego. Małe pomieszczenie klubu wypełnione było po brzegi. Wśród zgromadzonych znaleźli się: wójt gminy Baranów, Bogumiła Lewandowska-Siwek, przedstawiciele Zarządu Towarzystwa Miłośników Ziemi Kępińskiej – Krystyna Sumisławska i Maria Dwernicka, przedstawiciel Kępińskiego Koła Literatów – Józef Frąckowiak, nauczyciele, rodzice, media i, oczywiście, uczniowie szkoły. Specjalnymi gośćmi byli: Jakub Jany – autor „Krainy Snów – Władcy Ciemności” wraz z rodzicami oraz Julia Rosielewska - ilustratorka książki. Spotkanie prowadził dyrektor Zespołu Szkół w Mroczeniu Andrzej Tyra, który powitał wszystkich bardzo serdecznie. – Cieszę się z państwa przybycia z kilku względów – mówił podczas oficjalnej części. - Dzisiaj bowiem szkoła ma parę powodów do dumy. Po raz pierwszy spotykamy się w miejscu, które - mam taką wielką nadzieję - stanie się wkrótce - za sprawą uczniów i nauczycieli - ośrodkiem kultury w gminie. Tutaj na wzór krakowskiej Piwnicy Pod Baranami mamy bowiem zamiar stworzyć swoiste centrum muzyki, książki, teatru i literatury. Dlatego nie jest przypadkiem, że inaugurujące tę działalność spotkanie przybrało formę promocji książki naszego ucznia Jakuba Jany. Ponadto też tego wieczoru chcemy ogłosić społeczności mroczeńskiej pewien nasz sukces, z którego się niezmiernie cieszymy – kontynuował A. Tyra.

~ Grażyna Gatner

Więcej w nr 24 (1433) 2021 r. „Tygodnika Kępińskiego”.

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!