Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Marka, Wiktoryny, Zenona 29 Marca 2020, 22:50
Dziś 5°C
Jutro 3°C
Kultura i oświata
1 Lipca, 2019

Mroczeń: Ciocia Jadzia z Rio

Biblioteka w Mroczeniu gościła znaną oraz lubianą autorkę i ilustratorkę książek dla dzieci – Elizę Piotrowską. W spotkaniu uczestniczyły dzieci z „Barankowa” oraz ze Szkoły Podstawowej w Baranowie.

Elizę Piotrowską dzieci znają przede wszystkim jako autorkę popularnych serii książek: „Ciocia Jadzia” i „Tupcio Chrupcio”. Pisarka już od początku bardzo szybko nawiązała kontakt z dziećmi, które zasypały ją mnóstwem pytań. Zabrała wszystkich uczestników w literacki świat Cioci Jadzi. Pisarka opowiadała nie tylko o książkach, ale też o niektórych zwyczajach, jakie panują we Włoszech i Brazylii, gdzie obecnie mieszka. Na spotkaniu autorce „towarzyszyła” Ciocia Jadzia – przepięknie ręcznie zrobiona lalka z wyglądu przypominająca…Elizę Piotrowską. I nie ma w tym przypadku, bo Ciocia Jadzia to właśnie Eliza Piotrowska. Wszystko po to, by wspólnie odwiedzić m.in. egzotyczne Rio de Janeiro i przepiękny Rzym, a także Poznań, Wrocław i Warszawę. Efektem spotkania były kolorowe pocztówki z różnych zakątków świata, stworzone przez uczestników warsztatów przy wykorzystaniu własnej wyobraźni, wrażliwości oraz porad autorki. Nie zabrakło też chwili na indywidualne rozmowy w trakcie podpisywania książek przez autorkę.
Książki E. Piotrowskiej można wypożyczyć w Bibliotece w Baranowie oraz filiach w Mroczeniu i Słupi pod Kępnem.
Zadanie zostało zrealizowane w ramach programu „Partnerstwo dla książki” i zostało dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

~ E. Lesiak

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!