Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Bonifacego, Kiry, Waltera 5 Czerwca 2020, 13:29
Dziś 14°C
Jutro 13°C
Bralin
28 Marca, 2019

Mnichowice: Ujawnili blisko 50 tysięcy litrów niebezpiecznych odpadów

Policjanci na terenie jednej z posesji w Mnichowicach odkryli nielegalne składowisko odpadów chemicznych.

W piątkowy wieczór, 22 marca br., na terenie jednej z posesji w Mnichowicach (gmina Bralin) funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Kępnie ujawnili blisko 50 tysięcy litrów niebezpiecznych odpadów chemicznych.
W wyniku działań operacyjnych policjanci ustalili, że w godzinach popołudniowych na teren powiatu kępińskiego ma wjechać transport niebezpiecznych substancji chemicznych, które później mają być składowane w naszym regionie – na terenie posesji w Mnichowicach. - Tuż po rozładowaniu transportu na posesji pojawili się policjanci kryminalni, którzy zatrzymali wszystkie osoby związane z nielegalnym przewozem substancji. Łącznie zatrzymano cztery osoby. Dwóm z nich przedstawiono zarzut składowania substancji niebezpiecznych dla środowiska – mówi oficer prasowa KPP Kępno sierż. Justyna Niczke.

~ Oprac. KR

Więcej w nr 13 (1319) 2019 r. „Tygodnika Kępińskiego”.

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!