Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Ambrożego, Florentyny, Gawła 17 Października 2021, 02:23
Dziś 10°C
Jutro 12°C
Powiat
22 Września, 2021

Mikorzyn: Wielki dzień u św. Idziego

Uroczystości odpustowe w parafii pw. św. Idziego w Mikorzynie.

Choć Mikorzyn to niewielka wieś, tamtejsza parafia słynie z wielkiego patrona – św. Idzi znany jest jako potężny wspomożyciel. Tradycja mówi, że św. Idzi objawił się w miejscu, gdzie teraz stoi kościół. Jego wstawiennictwo pomaga ludziom w różnych sprawach. Wielu ludzi za przyczyną św. Idziego doznaje różnych łask. Do sanktuarium w Mikorzynie, w szczególności podczas wrześniowych uroczystości odpustowych, przybywają tysiące wiernych – młodzi, osoby starsze, małżonkowie, również ci oczekujący potomstwa, rodzice z dziećmi, chorzy, kapłani, siostry zakonne, tłumy ludzi z bliska i z daleka – aby powierzyć swoje prośby i podziękować Bogu za dary otrzymane za wstawiennictwem św. Idziego. Wielu podejmuje trud pieszej bądź rowerowej pielgrzymki.
Odpust w parafii pw. św. Idziego w Mikorzynie przypada 1 września i poprzedzają go kilkudniowe rekolekcje, koncert muzyki chrześcijańskiej „Ogrody św. Idziego” oraz sobotnie msze święte w intencji chorych, osób starszych i dzieci, jednak główne uroczystości ku czci patrona odbywają się zawsze w pierwszą niedzielę września. W tym roku było to 5 września br. Jak co roku, do mikorzyńskiego sanktuarium przybyło tego dnia wielu wiernych, wśród nich liczni pielgrzymi piesi i rowerowi.

~ KR

Więcej w nr 37 (1446) 2021 r. „Tygodnika Kępińskiego”.

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!