Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Marka, Wiktoryny, Zenona 29 Marca 2020, 23:27
Dziś 5°C
Jutro 3°C
Kultura i oświata
28 Sierpnia, 2019

Mikorzyn: „Ogrody...” zakwitły po raz osiemnasty

„Ogrody Świętego Idziego” przy mikorzyńskim sanktuarium.

Każdego roku, w sobotę tydzień przez uroczystościami odpustowymi, w ogrodzie przy Sanktuarium św. Idziego w Mikorzynie odbywa się wyjątkowa impreza pn. „Ogrody Świętego Idziego”. W tym roku, 24 sierpnia, już po raz osiemnasty mikorzyńskie ogrody „zakwitły” muzycznie, modlitewnie i wspólnotowo.
„Ogrody Świętego Idziego” to niezwykły koncert piosenki religijnej, zwieńczony uroczystą, mszą świętą i poprzedzający uroczystości odpustowe, na które do Mikorzyna przybywają tysiące wiernych. To muzyczno-modlitwne spotkanie już na stałe wpisało się w kalendarz Mikorzyna. Organizatorami koncertu jest Bractwo Świętego Idziego wraz z proboszczem parafii oraz wolontariuszami. W tym roku opiekę nad sanktuarium przejął nowy proboszcz – ks. Witold Kałmucki, dla którego organizacja „Ogrodów...” była nowością, choć wydarzenie nie jest mu obce. - „Ogrody...” są mi znane od wielu lat, ponieważ to wydarzenie ma swoją renomę w naszej diecezji, jest rozpoznawalne, byłem tu kilkukrotnie. Teraz było to dla mnie, jako proboszcza, duże wyzwanie, ale przekonałem się, że jest tu wielu ludzi dobrej woli, którzy chętnie włączają się w przygotowania. Nie jestem sam i to jest najważniejsze, że zawsze mogę na kogoś liczyć, to jest największą radością dla mnie – zaznacza proboszcz W. Kałmucki. - Cieszę się każdym człowiekiem, który tu przybył i że mamy dla kogo to organizować – dodaje. Dzięki staraniom organizatorów to ważne wydarzenie było dla uczestników nie tylko rozrywką, ale i głębokim, duchowym przeżyciem.

~ KR, fot.: J. Chrząstowski

Więcej w nr 35 (1341) 2019 r. „Tygodnika Kępińskiego”.

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!