Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Beatrycze, Małgorzaty, Piotra 18 Stycznia 2020, 14:01
Dziś 4°C
Jutro 3°C
Kultura i oświata
10 Lipca, 2019

Mikorzyn: Dzień pełen wzruszeń i podziękowań

Uroczyste pożegnanie odchodzącego na emeryturę proboszcza, ks. Ryszarda Wachowiaka oraz sprawującego od dwóch lat funkcję wikariusza - ks. Marka Muzyki.


29 czerwca br. parafianie z Mikorzyna uroczyście pożegnali odchodzącego na emeryturę proboszcza, ks. prałata Ryszarda Wachowiaka oraz sprawującego od dwóch lat funkcję wikariusza - ks. Marka Muzykę.
Wydarzenie zgromadziło tłumy wiernych, którzy ze wzruszeniem żegnali kapłanów, a także licznych księży, którzy swoją przeszłość wiązali z sanktuarium w Mikorzynie. Szczególne podziękowania skierowano do proboszcza. Ks. R. Wachowiak pełnił tę funkcję przez 31 lat swojego 40-letniego kapłaństwa. Podczas uroczystej, dziękczynnej mszy świętej dziekan dekanatu ostrzeszowskiego, ks. prałat Leszek Szkopek, skierował słowa do parafian. - Zastanawiamy się: jak to teraz będzie? Ale nie można się bać. Bóg się zatroszczy o wszystko – i w życiu księdza prałata i w życiu tej parafii. Zaufajmy Panu, z ufnością patrzmy w przyszłość. Dbajmy wspólnie o tę parafię, aby to, co zostało zapoczątkowane przez proboszcza przez te wszystkie lata, rosło i rozwijało się – mówił. Kazanie wygłosił ks. Robert Lewandowski, który pochodzi z Mikorzyna i tam również pełnił posługę diakona. Przypomniał on dokonania mikorzyńskiego proboszcza oraz wspominał minione lata, wydarzenia i słowa księdza Ryszarda.

~ KR

Więcej w nr 28 (1334) 2019 r. „Tygodnika Kępińskiego”.

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!