Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Donata, Gizeli, Łukasza 17 Lutego 2020, 16:12
Dziś 12°C
Jutro 7°C
Kępno
16 Listopada, 2017

Mikorzyn: Dzieci uczyły się patriotyzmu

Obchody Święta Niepodległości w Przedszkolu Samorządowym w Mikorzynie.

Przedszkole Samorządowe w Mikorzynie włączyło się do Ogólnopolskiego konkursu „Przedszkole młodych patriotów”, którego głównym celem jest krzewienie postaw patriotycznych wśród dzieci. Aby zaszczepić w dzieciach szacunek i miłość do ojczyzny, jak i wypracować pewne postawy patriotyczne, w przedszkolu systematycznie wprowadzana będzie tematyka dotycząca ojczyzny.
Okazją do tego było Święto Odzyskania Niepodległości, którego obchody w Przedszkolu Samorządowym w Mikorzynie zorganizowane zostały w piątek, 10 listopada br. Dzieci i personel w galowych strojach zebrały się w Domu Strażaka w Mikorzynie, by godnie uczcić ten dzień. Akademię przygotowały dzieci z oddziału III (5- i 6-letnie), przygotowane przez wychowawczynię Małgorzatę Jańską. Uroczystość rozpoczęła się polonezem, a następnie dzieci recytowały wiersze i piosenki patriotyczne. Charakteru tej uroczystości dodały kotyliony w barwach narodowych oraz odpowiednia dekoracja sali. W uroczystości wzięli również udział rodzice dzieci, jak i przedstawiciele Rady Rodziców.
Święto to było pierwszą lekcją prowadzącą do kształtowania postaw patriotycznych u dzieci.

~ I. Langner

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!