Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Agnieszki, Amalii, Czecha 20 Kwietnia 2021, 17:56
Dziś 13°C
Jutro 14°C
Kultura i oświata
13 Stycznia, 2021

Mikorzyn: Aktywni seniorzy w Mikorzynie

Podsumowanie mikorzyńskiego projektu.

Początek nowego roku kalendarzowego to czas podsumowań i przypominania tego, co ważnego wydarzyło się w zakończonym roku. Ten 2020 był dla wszystkich nas szczególny – upłynął przede wszystkim pod znakiem koronawirusa… Nie oznacza to jednak, że poza pandemią nic się nie działo. Nasze stowarzyszenie – Bractwo Św. Idziego w Mikorzynie – podobnie jak w 2019 r., uzyskało dofinansowanie z Rządowego Programu Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020 kwotę 40 000 zł na realizację projektu pod nazwą „Akademia Seniora Bis”. Szczęście nam sprzyjało i większość zadań projektowych, których celem była aktywizacja społeczna seniorów w naszym środowisku, mogła być realizowana w czasie, gdy łagodniejsze ograniczenia sanitarne na to pozwalały. Działania projektowe obejmowały wskazane wcześniej przez aktywnych seniorów, cztery obszary życia społecznego: kulturę, edukację, sport, rekreację i turystykę.

~ Jolanta Jędrecka – koordynator Projektu Akademia Seniora Bis, Urszula Goździcka – prezes Bractwa Św. Idziego w Mikorzynie

Więcej w nr 2 (1411) 2021 r. „Tygodnika Kępińskiego”.

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!