Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Januarego, Konstancji, Leopolda 20 Września 2020, 09:01
Dziś 19°C
Jutro 19°C
Łęka Opatowska
25 Września, 2019

Marianka Siemieńska: Zebrano 403 kg śmieci

Mieszkańcy Marianki Siemieńskiej (gmina Łęka Opatowska) zebrali 403 kg śmieci podczas akcji sprzątania swojej miejscowości i okolic. Zorganizowano ją w okresie wiosenno-letnim tego roku.

Inicjatywa pierwotnie miała ograniczyć się do samej wsi Marianka, której długość wynosi 1,5 km. Jednak efekt tej zbiórki był porażający: tylko na tym odcinku zebrano osiem 120-litrowych worków na śmieci.
Po tej akcji padł pomysł, aby poszerzyć zakres porządków. Ostatecznie posprzątane zostały 22 km rowów, poboczy, duktów leśnych oraz droga powiatowa na odcinku Siemianice-Raków. To, co zostało zebrane, pokazują zdjęcia.
Przygnębiający jest fakt, że od lat edukuje się młodzież w szkołach pod kątem ochrony środowiska, a gdy wejdziemy, np. do lasu, to efektów tej edukacji nie widać.

~ Marcin Górecki

Więcej w nr 39 (1345) 2019 r. „Tygodnika Kępińskiego”.

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!