Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Dominiki, Jaropełka, Łucji 6 Lipca 2020, 09:37
Dziś 20°C
Jutro 16°C
Łęka Opatowska
14 Listopada, 2019

Łęka Opatowskał: Uchwalili stawki podatków

Rada Gminy Łęka Opatowska obradowała podczas siódmej w tej kadencji sesji.

Podczas obrad, które miały miejsce 30 października br., radni zajęli się m.in. zmianami w budżecie Gminy Łęka Opatowska na bieżący rok. Po dokonanych zmianach dochody na 2019 r. wynoszą 33.753.189,72 zł, a wydatki budżetu ustalone zostały w wysokości 46.031.437,51 zł. Uchwalone zostały też zmiany w Wieloletniej Prognozie Finansowej Gminy Łęka Opatowska na lata 2019-2039.
Podczas październikowych obrad podjęta została uchwała w sprawie udzielenia Powiatowi Kępińskiemu dodatkowej pomocy finansowej w formie dotacji celowej w kwocie 700,00 zł celem uzupełnienia dofinansowania realizacji zadania pn. „Usuwanie z terenu powiatu kępińskiego wyrobów zawierających azbest” w zakresie dotyczącym terenu gminy Łęka Opatowska.
Jak czytamy w uzasadnieniu tej uchwały, gospodarka odpadami niebezpiecznymi zawierającymi azbest i jego utylizacja jest ważnym elementem całego systemu gospodarki odpadami, a pomoc finansowa dla Powiatu przeznaczona jest na wydatki bieżące związane z realizacją programu usuwania azbestu i wyrobów zawierających azbest z nieruchomości zlokalizowanych na terenie gminy Łęka Opatowska w 2019 r. W związku ze zwiększoną ilością usuniętego azbestu, a co za tym idzie wzrostem kosztów realizacji zadania, o dodatkowe środki na ten cel zwrócił się w piśmie do samorządu gminnego starosta kępiński.

~ bem

Więcej w nr 46 (1352) 2019 r. „Tygodnika Kępińskiego”.

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!