Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Ireny, Irminy, Stanisława 19 Września 2020, 01:12
Dziś 11°C
Jutro 18°C
Kultura i oświata
18 Września, 2019

Łęka Opatowska: Przedszkole już otwarte

Na ten dzień czekali najmłodsi mieszkańcy gminy Łęka Opatowska, powstałego 2 września 2019 r. wreszcie mogli wraz ze swoimi rodzicami po raz pierwszy przekroczyć progi nowo wybudowanego budynku przedszkola i żłobka w Łęce Opatowskiej.

Po około 10 miesiącach intensywnych prac w miejscu starego przedszkola powstał zupełnie nowy obiekt, w którym mieszczą się dwa odziały przedszkolne, jeden odział żłobkowy oraz w pełni wyposażona kuchnia z zapleczem. W ramach inwestycji zagospodarowano tereny wokół budynku, a także wykonano nową nawierzchnię bezpieczną na placu zabaw. W nowym obiekcie docelowo będzie mogło się bawić i uczyć 50 przedszkolaków i 16 maluchów w żłobku.
Całkowita wartość robót budowlanych wyniosła 4.105.979,02 zł, a wykonawcą inwestycji była firma Zakład Usługowo-Budowlany Alina Malik z Pieczysk.
Warto wspomnieć, że Gmina Łęka Opatowska pozyskała środki zewnętrzne na budowę i bieżące funkcjonowanie przedszkola i żłobka.
Kwota 352.000,00 zł na utworzenie 16 miejsc dla dzieci w żłobku w Łęce Opatowskiej została uzyskana w ramach resortowego programu rozwoju instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 „MALUCH+” edycja 2019. Kolejne 322.708,45 zł na realizację projektu pn. „Inwestycja w przedszkolaków - utworzenie nowego oddziału przedszkolnego oraz realizacja zajęć wyrównujących szanse edukacyjne w gminie Łęka Opatowska” Gmina uzyskała w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. Środki w wysokości 306.467,75 zł na realizację projektu pn. „Nowy żłobek w gminie Łęka Opatowska szansą dla rodziców” pozyskano również w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020. Projekt ten obejmuje dofinansowanie wyposażenia oraz bieżącej działalności żłobka przez 12 miesięcy.

~ Oprac. bem

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!