Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Bony, Horacji, Jerzego 24 Kwietnia 2019, 12:55
Dziś 18°C
Jutro 20°C
Łęka Opatowska
10 Sierpnia, 2018

Łęka Opatowska: Pięknieje gmina

W gminie Łęka Opatowska realizowane będą projekty współfinansowane przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego w ramach programu „Wielkopolska Odnowa Wsi 2013–2020”.

Sołectwo Biadaszki uczestniczące w programie „Wielkopolska Odnowa Wsi 2013 – 2020” znalazło się wśród laureatów VII edycji konkursu „Pięknieje wielkopolska wieś”.
5 lipca br. wójt gminy Łęka Opatowska Adam Kopis oraz skarbnik Alina Brząkała podpisali umowę z marszałkiem województwa wielkopolskiego Krzysztofem Grabowskim na dofinansowanie zadania „Sprawnościowy park rozrywki w Biadaszkach”. Głównym celem tego projektu jest podniesienie atrakcyjności i estetyki wsi Biadaszki poprzez poprawę zagospodarowania przestrzeni publicznej, znajdującej się przy budynku Ochotniczej Straży Pożarnej. W otaczający ją teren wkomponowany zostanie sprawnościowy park rozrywki dla dzieci. Znajdzie się tam zestaw wspinaczkowy składający się ze zjeżdżalni, trapu wejściowego z liną, rury strażackiej, ścianki linowej, ścianki wspinaczkowej oraz drążków do przewrotów. Korzystać będzie można również z huśtawek: dwuosobowej, wahadłowej z siedziskiem typu bocianie gniazdo oraz wagowej dwuosobowej na wsporniku, a także karuzeli trzyosobowej z antypoślizgowymi siedziskami z oparciem.
Gmina na ten cen pozyskała dofinansowanie w kwocie 30.000,00 zł. Pozostałe koszty w wysokości 29.942,81 zł pokryte zostaną ze środków własnych.
W tym samym dniu marszałek województwa wielkopolskiego podpisał umowę z przedstawicielami Opatowskiego Stowarzyszenia Kulturalno-Sportowego na dofinansowanie projektu w ramach konkursu „Nasza wieś naszą wspólną sprawą”. Stowarzyszenie otrzymało dotację w wysokości 9.500,00 zł na realizację projektu „Śladami Niepodległej”, w ramach którego zostanie zorganizowany rajd rolkowy oraz rowerowy.

~ Oprac. bem

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!