Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Balbiny, Kamila, Kornelii 31 Marca 2020, 11:41
Dziś 2°C
Jutro 6°C
Łęka Opatowska
21 Lutego, 2020

Łęka Opatowska: Niepełnosprawni będą mieli asystentów

8 lutego br. w Łęce Opatowskiej odbyła XXII Sesja Rady Gminy, na której obecni radni wszystkie uchwały podjęli jednogłośnie.

Otwierając obrady, przewodniczący Michał Jerczyński potwierdził obecność 13 radnych. Po czym swoje sprawozdanie z działalności w okresie międzysesyjnym złożył wójt Adam Kopis.
Pierwszą przyjętą jednogłośnie uchwałą był budżet na bieżący rok. Dochody budżetu na 2020 r. w wysokości 32 561 633,14 zł, a wydatki w wysokości 36 383 033,14 zł. Ponadto radni przyjęli plan dofinansowania form doskonalenia zawodowego nauczycieli, a także ustalili kwoty dofinansowania opłat za doskonalenie oraz specjalności i formy kształcenia, na które dofinansowanie jest przyznawane. Jest to kluczowa uchwała, albowiem organ prowadzący na każdy rok budżetowy zabezpiecza środki finansowe na ten cel. W tym roku wyodrębniono środki w wysokości 0,8% planowanych rocznych środków przeznaczonych na wynagrodzenia osobowe nauczycieli. Kwotę dofinansowania opłat pobieranych przez szkoły wyższe i zakłady kształcenia nauczycieli ustalono w wysokości 100%.

~ Oprac. m

Więcej w nr 8 (1365) 2020 r. „Tygodnika Kępińskiego”.

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!