Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Bolka, Cezaryny, Marioli 25 Marca 2019, 11:17
Dziś 9°C
Jutro 6°C
Kultura i oświata
19 Października, 2018

Łęka Opatowska: Nagrodzono działania proekologiczne i prokulturowe

Projekty z gminy Łęka Opatowska nagrodzone w konkursie „Działania proekologiczne i prokulturowe w ramach strategii rozwoju obszarów wiejskich”.

8 października 2018 r. podczas uroczystej gali w hotelu IBB Andersia w Poznaniu podsumowano XIX edycję konkursu pn. „Działania proekologiczne i prokulturowe w ramach strategii rozwoju obszarów wiejskich”.
Konkurs organizowany jest corocznie przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego. Biorą w nim udział jednostki samorządu terytorialnego, podległe im instytucje oraz organizacje i podmioty gospodarcze z terenu Wielkopolski.
W tym roku w gronie nagrodzonych znalazły się dwa projekty z gminy Łęka Opatowska. Wyróżniono zgłoszony przez Urząd Gminy Łęka Opatowska projekt „Ekologicznie znaczy logicznie”, który otrzymał nagrodę w wysokości 8 tys. złotych oraz zgłoszony przez Gimnazjum im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Opatowie projekt „Wydobyć z mgły zapomnienia…”, który otrzymał nagrodę w wysokości 2 tys. złotych.
Nagrody oraz pamiątkowe dyplomy z rąk Marzeny Wodzińskiej, członka Zarządu Województwa Wielkopolskiego odebrał wójt gminy Łęka Opatowska Adam Kopis.
Warto zaznaczyć, iż co roku zainteresowanie konkursem jest coraz większe, a zgłaszają się do niego powiaty, gminy, szkoły, stowarzyszenia, przedsiębiorcy oraz instytucje kultury z całego województwa wielkopolskiego, dlatego przyznane nagrody stanowią wyjątkowe wyróżnienie.

~ Oprac. bem

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!