Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Hilarii, Juliana, Lecha 12 Sierpnia 2020, 10:55
Dziś 22°C
Jutro 25°C
Łęka Opatowska
7 Maja, 2020

Łęka Opatowska: Jednomyślna decyzja radnych

Radni gminy Łęka Opatowska zwolnili od podatku od nieruchomości grunty oraz budynki i budowle lub ich części związane z prowadzeniem działalności gospodarczej przez przedsiębiorców, w związku ze skutkami epidemii COVID-19.

Na ostatniej sesji Rady Gminy samorządowcy zdecydowali o zwolnieniu z podatku od nieruchomości należnego za okres maj i czerwiec 2020 r. Dotyczy to podatników, których płynność finansowa uległa pogorszeniu na skutek spadku obrotów gospodarczych, w następstwie wystąpienia koronawirusa, z zastrzeżeniem, że nie posiadają zaległości w podatku od nieruchomości do końca 31 marca br. - O zasobności gminy świadczą przedsiębiorcy, dlatego ta uchwała dotyczyć będzie wszystkich. Procentowo wygląda to tak, że strata w obrotach przez jeden miesiąc do 30%, a przez dwa miesiące do 20% - argumentował wójt Adam Kopis. Jednocześnie radni zdecydowali wydłużyć termin płatności podatku od nieruchomości do 30 września br.

~ Oprac. m

Więcej w nr 19 (1376) 2020 r. „Tygodnika Kępińskiego”.

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!