Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Antoniego, Henryki, Mariana 17 Stycznia 2019, 12:21
Dziś 4°C
Jutro 0°C
Łęka Opatowska
16 Maja, 2018

Łęka Opatowska: Informowali o bezpieczeństwie publicznym i przeciwpożarowym

L sesja Rady Gminy Łęka Opatowska.

9 maja 2018 r. radni podjęli dwie przewidziane w porządku obrad uchwały, zapoznali się też z informacjami dotyczącymi współpracy z organizacjami pozarządowymi, a także stanu bezpieczeństwa publicznego oraz ochrony przeciwpożarowej.
Tego dnia podjęto uchwałę w sprawie zmiany uchwały budżetowej Gminy Łęka Opatowska na 2018 r. Dochody budżetu ustalono w wysokości 31.815.862,93 zł, wydatki zaś w kwocie 32.775.858,93 zł.
Druga z uchwał dotyczyła zmiany treści załącznika do uchwały w sprawie zasad udzielania i rozmiaru obniżek tygodniowego, obowiązkowego wymiaru godzin zajęć nauczycielom, którym powierzono stanowiska kierownicze, określenia tygodniowego obowiązkowego wymiaru godzin zajęć niektórych nauczycieli oraz określenia tygodniowego obowiązkowego wymiaru godzin zajęć dla nauczycieli realizujących w ramach stosunku pracy obowiązki określone dla stanowisk o różnym tygodniowym obowiązkowym wymiarze godzin obowiązujących w przedszkolach, szkołach prowadzonych na terenie gminy Łęka Opatowska.
Sprawozdanie z realizacji Rocznego Programu Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi Gminy Łęka Opatowska za 2017 r. przedstawiła pracownica Urzędu Gminy Karolina Goj.
Informację dotyczącą bezpieczeństwa publicznego na terenie gminy przedstawili: p.o. komendanta powiatowego policji w Kępnie Robert Ciesielski oraz kierownik Posterunku Policji w Łęce Opatowskiej z siedzibą w Opatowie Konrad Mierzwiak.
- Na terenie gminy Łęka Opatowska w pierwszym kwartale tego roku zaistniały 4 zdarzenia kryminalne – kradzież cudzej rzeczy, kradzież z włamaniem, przestępstwo z ustawy o przeciwdziałaniu i zapobieganiu narkomanii oraz uszkodzenie ciała. W 2017 roku na terenie gminy łącznie zdarzeń kryminalnych było 13 – relacjonował radnym K. Mierzwiak. - Policjanci z posterunku w Łęce Opatowskiej z siedzibą w Opatowie przez ten pierwszy kwartał roku pełnili służbę bardzo aktywnie, jako kierownik mogę powiedzieć, że nie mogę się do pracy policjantów - mówiąc kolokwialnie - przyczepić. W tym okresie wylegitymowano 508 osób, przeprowadzili policjanci kontroli pojazdów 352, nałożonych zostało łącznie 44 mandaty karne.
Kierownik posterunku poinformował również, że dzielnicowi odbyli 110 spotkań środowiskowych. Zatrzymano 11 sprawców przestępstw, głównie za prowadzenie w stanie nietrzeźwości, uszkodzenie mienia i kradzież.
- Jesteśmy gminą bezpieczną, czego dowodzą przytoczone statystyki - mówił wójt Adam Kopis. - Dzisiaj po ponad 4 miesiącach funkcjonowania posterunku chciałbym sobie, jako gospodarz tej gminy, życzyć, aby bezpieczeństwo dalej się poprawiało.

~ bem

Więcej w nr 20 (1275) 2018 r. „Tygodnika Kępińskiego”.

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!