Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Maury, Milany, Tomasza 22 Września 2020, 10:44
Dziś 18°C
Jutro 24°C
Łęka Opatowska
18 Września, 2019

Łęka Opatowska: Gminni radni obradowali

W środę, 11 września 2019 r., odbyła się XV sesja Rady Gminy Łęka Opatowska.

Podczas środowej sesji radni podjęli uchwałę dotyczącą zmiany uchwały budżetowej Gminy Łęka Opatowska na 2019 rok. Dochody budżetu ustalono w wysokości 32.717.422,41 zł, a wydatki na ten rok wynoszą 44.995.670,20 zł. Uchwalono też zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy na lata 2019-2039.
Kolejna podjęta tego dnia uchwała dotyczyła określenia warunków i trybu finansowania zadań z zakresu rozwoju sportu na terenie gminy Łęka Opatowska.
Finansowanie zadania własnego Gminy w zakresie tworzenia warunków sprzyjających rozwojowi sportu odbywa się poprzez udzielenie dotacji celowej klubom sportowym, a uchwała szczegółowo określiła zasady jej udzielania.
Jak uzasadniono, tworzenie warunków sprzyjających rozwojowi sportu stanowi zadanie własne jednostek samorządu terytorialnego, a Rada Gminy może określić, w drodze uchwały, warunki i tryb wspierania rozwoju sportu, wskazując w uchwale cel publiczny z zakresu sportu, który jednostka ta zamierza osiągnąć. Uchwała przyczynić się ma się do rozwoju sportu na terenie gminy Łęka Opatowska, zwiększając możliwość osiągnięcia wysokiego poziomu sportowego oraz organizacyjnego przez kluby sportowe. Tym samym zaś wpłynąć ma pozytywnie, między innymi na rozwój i zdrowie zarówno dzieci, młodzieży jak i osób dorosłych.

~ bem

Więcej w nr 38 (1344) 2019 r. „Tygodnika Kępińskiego”.

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!