Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Bettiny, Konrada, Mirosława 19 Lutego 2019, 12:06
Dziś 10°C
Jutro 6°C
Baranów
10 Lipca, 2018

Łęka Opatowska: Brak dofinansowania na Odnawialne Źródła Energii (OZE)

Wniosek „Wytwarzanie i dystrybucja energii z odnawialnych źródeł energii na terenie gminy Baranów i Łęka Opatowska” nie uzyskał dofinansowania w ramach WRPO.

Podczas absolutoryjnej sesji Rady Gminy Łęka Opatowska wójt Adam Kopis, nie kryjąc rozczarowania, poinformował, iż pomimo pozytywnej oceny wniosku i złożonego odwołania Gmina Baranów w partnerstwie z Gminą Łęka Opatowska nie uzyskały dofinansowania w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na wymianę pieców, instalacje kolektorów słonecznych i paneli fotowoltaicznych.
Przypomnijmy, iż proces weryfikacji wniosków w ramach Działania 3.1 „Wytwarzanie energii z odnawialnych źródeł energii”, Poddziałania 3.1.1 „Wytwarzanie energii z odnawialnych źródeł energii” WRPO na lata 2014-2020 trwał od września ubiegłego roku. 5 kwietnia 2018 r. Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego opublikował listę rankingową, na której wniosek „Wytwarzanie i dystrybucja energii z odnawialnych źródeł energii na terenie gminy Baranów i Łęka Opatowska” znalazł się na 45. miejscu.
Niestety, środków finansowych przeznaczonych przez Zarząd Województwa na ten cel wystarczyło do miejsca 18. Projekt obecnie znajduje się na liście rezerwowej.

~ bem

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!