Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Januarego, Konstancji, Leopolda 20 Września 2021, 01:56
Dziś 11°C
Jutro 12°C
Łęka Opatowska
2 Lipca, 2020

Łęka Opatowska: Akcja charytatywna dla Gosi

21 czerwca br. w gminie Łęka Opatowska upłynął pod hasłem wspaniałej akcji ,,Słodka sobota i niedziela dla Gosi”.

34-letnia mieszkanka Opatowa walczy z okrutnym przeciwnikiem, jakim jest glejak. Miesięczny koszt leczenia to 25 tys. zł. Mieszkańcy, aby pomóc Małgosi w walce z chorobą, zorganizowali kiermasz i sprzedaż ciast.
W weekend przy sklepach na terenie gminy sprzedawano ciasta. Inicjatorami byli rodzice ze Żłobka i Zespołu Szkół w Łęce Opatowskiej, do akcji dołączyły panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Łęce Opatowskiej, które zorganizowały sprzedaż krokietów pod wcześniejsze zamówienia. Również piękny gest wsparcia okazał ksiądz proboszcz z parafii w Łęce Opatowskiej, który przekazał niedzielną inwestycyjną składkę na poczet leczenia Małgosi.
Z kolei w niedzielę w parafiach Opatów oraz w Siemianicach po każdej mszy św. można było zakupić wypieki i tym samym dorzucić swoją „cegiełkę” na szczytny cel.

~ Oprac. m

Więcej w nr 27 (1384) 2020 r. „Tygodnika Kępińskiego”.

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!