Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Donata, Gizeli, Łukasza 17 Lutego 2020, 17:31
Dziś 12°C
Jutro 7°C
Kultura i oświata
16 Lipca, 2019

Łęka Opatowska: Afrykańska przygoda w bibliotece

Robert Gondek, autor książki „W drodze na najwyższe szczyty Afryki”, odwiedził biblioteki w Opatowie i Siemianicach.

O podróżach, przyrodzie i zwierzętach, o najwyższych szczytach oraz krajach afrykańskich opowiadał młodzieży Robert Gondek – z zamiłowania podróżnik, fotograf i wielki pasjonat Afryki, autor książki „W drodze na najwyższe szczyty Afryki”. Odwiedził już 20 spośród ponad 50 krajów Afryki, a w każdym z nich zdobył najwyższy szczyt. W swoim projekcie założył sobie zdobycie najwyższych szczytów we wszystkich afrykańskich krajach, co, jak obliczył, zajmie mu jeszcze około 28 lat.
W trakcie czerwcowych spotkań, zorganizowanych przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Łęce Opatowskie z siedzibą w Opatowie dla uczniów Szkół Podstawowych w Opatowie i Siemianicach, R. Gondek przeprowadził pokazy zdjęć ze swoich podróży. Przybliżył młodzieży między innymi zwierzęta zaliczane do „wielkiej piątki Afryki”. Przedstawił wiele ciekawych faktów związanych z tym kontynentem i zachęcał do podróżowania. Zebrani mogli również poznać kilka słów w języku suahili, którego podróżnik uczy się od 2 lat.
Po zakończeniu prezentacji gość zadawał pytania dotyczące przedstawionych informacji, a tych, którym udało się odpowiedzieć poprawnie, nagradzał zdjęciami ze swoich wojaży.
Spotkanie zapewniło jego uczestnikom nie tylko wyśmienitą rozrywkę, ale i sporą dawkę wiedzy. Na zakończenie uczniowie mieli możliwość zakupienia książki bohatera wydarzenia oraz zdjęć z dedykacją.

~ Oprac. bem

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!