Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Bazylego, Bernardyna, Krystyny 20 Maja 2019, 20:45
Dziś 22°C
Jutro 17°C
Łęka Opatowska
22 Maja, 2018

Łęka Opatowska: 79 tysięcy na przebudowę dróg

Dofinansowanie przebudowy dróg dojazdowych do gruntów rolnych.

W kwietniu br. pomiędzy Województwem Wielkopolskim, reprezentowanym przez wicemarszałków Krzysztofa Grabowskiego i Wojciecha Jankowiaka a Gminą Łęka Opatowska, reprezentowaną przez wójta Adama Kopisa, przy kontrasygnacie skarbnika gminy Aliny Brząkały, została zawarta umowa w sprawie udzielenia pomocy finansowej na budowę/przebudowę dróg dojazdowych do gruntów rolnych.
Wniosek o dofinansowanie obejmował przebudowę ul. Szpot w Opatowie, ul. Skośnej w Łęce Opatowskiej oraz drogi w Biadaszkach. Na podstawie podpisanej umowy Samorząd Województwa Wielkopolskiego przekaże Gminie Łęka Opatowska dotację celową w wysokości 79.000,00 zł.
Ogłoszony został już przetarg na przebudowę ul. Szpot w Opatowie, natomiast po zakończeniu prac związanych z opracowaniem stosownej dokumentacji, Gmina przestąpi do realizacji kolejnych odcinków dróg.

~ Oprac. bem

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!