Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Hilarii, Juliana, Lecha 12 Sierpnia 2020, 12:10
Dziś 22°C
Jutro 25°C
Łęka Opatowska
16 Listopada, 2017

Łęka Opat.: Przebudowa dróg w Siemianicach i Trzebieniu

Zakończono przebudowę dróg dojazdowych do gruntów rolnych w Siemianicach i Trzebieniu.

Odbioru obu inwestycji dokonano 6 listopad br. W siemianicach przebudowano droge dojazdową do gruntów rolnych o długości 382 metrów, zaś w Trzebieniu przebudowany został odcinek o długości 626 metrów.
Prace obejmowały w szczególnosc korytowanie pod konstrukcję jezdni oraz poboczy kamiennych, wykonanie podbudowy z chudego betonu oraz podbudowy z kamienia łamanego, wykonanie nawierzchni jezdni z betonu asfaltowego, utwardzenie poboczy kamieniem łamanym typu niesort.
Wykonawcą obu inwestycji było Kępińskie Przedsiębiorstwo Drogowo – Mostowe S.A., które wykonało roboty drogowe w Siemianicach za kwotę 239.502,91 zł brutto, natomiast prace w Trzebieniu za 366.937,84 zł brutto.
Gmina Łęka Opatowska na realizację ou zadań pozyskała dofinansowanie w łącznej wysokości 138.034,00 zł z Funduszu Ochrony Gruntów Rolnych, przekazane w formie dotacji celowej przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego.

~ Oprac. bem

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!