Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Alfa, Leonii, Tytusa 20 Kwietnia 2024, 04:28
Dziś 8°C
Jutro 5°C
Redakcja poleca
5 Listopada, 2020

Kultura i oświata: Redakcja poleca (TK 45/2020)

Prezentujemy kolejne pozycje wydawnictw zaprzyjaźnionych z „Tygodnikiem Kępińskim”. Tym razem są to książki wydane przez: „Zysk i S-ka, „Wydawnictwo Kobieceoraz „Novae Res. Przypominamy, że książki te można wygrać, przesyłając do redakcji poprawne hasło rozwiązanej krzyżówki z bieżącego numeru „TK”.

Meg Waite Clayton - "Ostatni pociąg"

Austria, 1936 rok. Dla piętnastoletniego Stephana, chłopaka z zamożnej i wpływowej żydowskiej rodziny naziści są zaledwie hałaśliwymi, pozbawionymi wpływów nudziarzami. To, co go interesuje to sztuka, kultura, rozwijanie pasji dramaturgicznej. Jego najbliższą przyjaciółką jest błyskotliwa Zofie-Helene, której matka prowadzi postępową, antynazistowską gazetę. Nagle beztroskie życie nastolatków i ich rodzin brutalnie się załamuje. Neumanom zostają odebrane prawa, matka Zofie zostaje aresztowana przez gestapo. Z tej ciemności wyłania się nadzieja: Truus Wijsmuller, Holenderka, gotowa uratować jak najwięcej dzieci, dopóki jeszcze jest to możliwe. Aby to osiągnąć musi zmierzyć się z Adolfem Eichmannem, nazistowskim biurokratą. Czy przyjaźń i miłość mają szansę przetrwać w obliczu zbliżającej się zagłady?

Wydawca: Wydawnictwo Kobiece
Kategoria: Powieść historyczna

Jolanta Kosowska - "W piekle pandemii"

Kiedy Oliwia i Marcello wyjeżdżają na długo wyczekiwany urlop, nic nie zapowiada chaosu, w jakim już wkrótce pogrąży się cały świat. Zakochani wraz z kilkorgiem bliskich przyjaciół korzystają z uroków zimowej aury, spędzają dnie na zaśnieżonych górskich stokach, a wieczory z grzańcem przy kominku. Tymczasem nad ojczyzną młodego lekarza powoli zbierają się ciemne chmury… Pewnego dnia włoskie media podają, że tajemniczy wirus z Wuhan pokonał granice kontynentów, a w szpitalu znalazł się „pacjent zero”. Od tej pory nic nie będzie już takie jak przedtem…

Wydawca: Novae Res
Kategoria: Powieść obyczajowa

Max Porter - "Lanny"

O godzinę drogi od Londynu znajduje się wioska, w niczym nieróżniąca się od wielu innych: pub, kościół, domy z czerwonej cegły, kilka budynków urzędowych, na obrzeżach parę większych posiadłości. Wszędzie – co normalne – posłyszeć można ludzi mówiących o miłości, trudach dnia codziennego, pracy, umieraniu i wyprowadzaniu psów. Wioska należy do swych mieszkańców, a także do okolicy i jej przeszłości. Należy również do Praszczura Łuskiewnika, mitycznej postaci, którą dzieci w szkole zwykły rysować jako zieloną i liściastą, z wyrastającymi z ust wiciami. Łuskiewnik budzi się z błogiej drzemki. Wsłuchuje się we współczesną wioskę, w symfonię jej rozmów, na którą składają się pijackie wyznania, uliczne plotki, poirytowane czy płaczliwe rozmowy w rodzinnych domach. Najbardziej zaś wsłuchuje się w twórczego i żyjącego w swoim świecie chłopca, którego rodzice niedawno sprowadzili się do wioski: Lanny’ego. Lanny to płomienna obrona kreatywności, duchowości i płodnych sił, które często mogą się wydawać spychane na margines współczesnego świata. Książka ta umacnia sławę Portera jako jednego z najodważniejszych i wrażliwych pisarzy młodego pokolenia.

Wydawca: Zysk i S-ka
Kategoria: Powieść obyczajowa

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!