Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Izy, Rajmunda, Seweryna 8 Sierpnia 2022, 21:07
Dziś 17°C
Jutro 24°C
Redakcja poleca
21 Lipca, 2021

Kultura i oświata: Redakcja poleca (TK 28/2021)

Prezentujemy kolejne pozycje wydawnictw zaprzyjaźnionych z „Tygodnikiem Kępińskim”. Tym razem są to książki wydane przez: „Filia, „Wydawnictwo Kobiece” oraz „Zysk i S-ka”. Przypominamy, że książki te można wygrać, przesyłając do redakcji poprawne hasło rozwiązanej krzyżówki z bieżącego numeru „TK”.

Marta Obuch - "Do trzech chłopów sztuka"

Matylda odkrywa zdradę męża i postanawia rzucić żywot kury domowej i zacząć się łajdaczyć. Jako lekarz medycyny sądowej widziała do tej pory wiele męskich członków – sztywnych, owszem, ale ich właściciele byli rzetelnie martwi. Czas to zmienić! Niestety, w tym samym momencie pada trupem jej małżonek, a wszystkie dowody wskazują na nią. Matylda spotyka swojego kolegę z dawnych lat, kiedyś pryszczatego wyrostka Tymoteusza Piątka zwanego Tytą, który jest teraz dorodnym i brodatym taksówkarzem. Tyta porzucił niedawno pracę w policji, a komisarz Marchewka, prowadzący śledztwo w sprawie morderstwa, to jego dobry przyjaciel. Towarzystwo stara się rozwikłać sprawę najpierw we troje, a później w czworo, bo do zespołu dołącza dorodna policjantka Jadźka, osoba zupełnie nieprzewidywalna, wyposażona w paralizator, który odpala przy byle okazji i pieści nim nie tylko przestępców.

Wydawca: Komedia kryminalna
Kategoria: Filia

Emily Henry - "Beach read"

January Andrews to popularna autorka romansów, która ma w sercu i na koncie jedynie ogromną pustkę. Augustus Everett, poważny znany literat, gardzi szczęśliwymi zakończeniami i uważa, że prawdziwa miłość to bajka. Dzieli ich prawie wszystko, za to łączy fakt, że przez następne trzy miesiące będą mieszkać w sąsiednich domkach na plaży, walcząc z pisarską blokadą i twórczą niemocą. Tymczasem koniec lata to nieprzekładalny termin oddania ich bestsellerów. Zawierają zakład i wymieniają się tematami książki. Zaczyna się wyścig. Wygra ten, kogo książka ukaże się jako pierwsza. Tylko że opowiadanie sobie nawzajem życiowych historii może nieść ze sobą poważne ryzyko. I wywrócić świat do góry nogami.

Wydawca: Wydawnictwo Kobiece
Kategoria: Powieść obyczajowa

Terry Denton - "Niesamowity przewodnik po wszystkim"

Zastanawiasz się, o czym jest ta książka? Terry Denton, który wie coś o niemal wszystkim, zebrał masę ciekawostek, opatrzył je śmiesznymi i pomysłowymi ilustracjami i napisał specjalnie dla Ciebie ten „Niesamowity przewodnik po wszystkim”. Z tej zabawnej i jednocześnie poważnej książki dowiesz się: o bardzo bardzo dużym Wszechświecie, o planecie Ziemia (też całkiem dużej), o jej najdziwniejszych (i zupełnie zwyczajnych) mieszkańcach, o tym, jak działa twoje ciało (i dlaczego czasem zawodzi), o niesamowitych rzeczach wymyślonych przez ludzi, a nawet o tak skomplikowanym zjawisku, jak czas! Przeczytaj ten przewodnik, a również zostaniesz znawcą (niemal) wszystkiego!

Wydawca: Zysk i S-ka
Kategoria: Dla dzieci i młodzieży

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!