Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Bony, Horacji, Jerzego 24 Kwietnia 2024, 21:03
Dziś 8°C
Jutro 9°C
Redakcja poleca
23 Maja, 2018

Kultura i oświata: Redakcja poleca (TK 21/2018)

Prezentujemy kolejne pozycje wydawnictw zaprzyjaźnionych z „Tygodnikiem Kępińskim”. Tym razem są to książki wydane przez: „Fronda / Zona Zero”, „Znak” oraz „Zysk i S-ka”. Przypominamy, że książki te można wygrać przesyłając do redakcji poprawne hasło rozwiązanej krzyżówki z bieżącego numeru „TK”.

Rosa Pich - Aguilera Roca - "Rosa jak ty to robisz? Małe sekrety wielkiej rodziny"

„Jak to robicie? Jak się organizujecie w kwestii gotowania, robienia zakupów czy prania dla takiej liczby osób? Jak to możliwe, że w domu jest spokój potrzebny do nauki? Jak znajdujecie czas na rozrywkę? Na czym polega wasz sekret?”. W tej książce Rosa Pich, lat czterdzieści siedem, córka Rafaela Picha, legendarnego założyciela Akademii Familijnej, matka osiemnaściorga dzieci, na co dzień pracująca zawodowo na pół etatu, wyjawia nam, jak można być szczęśliwym i świetnie się bawić, niezależnie czy ma się jedno, dwoje, troje, czy… osiemnaścioro dzieci. Przedstawiając wiele anegdot i zabawnych historii, których uczestnikami są jej dzieci, mąż, przyjaciele, itd. opowiada nam o codzienności swojej rodziny, o wyzwaniach, którym stawiają czoła oraz o cudownej przygodzie, jaką jest życie rodzinne.

Wydawca: Fronda / Zona Zero
Kategoria: Poradniki

Szirin Ebadi - „Kiedy będziemy wolne”

Raport działaczki i pamiętnik kobiety – laureatka Pokojowej Nagrody Nobla sprzeciwia się reżimowi Islamskiej Republiki Iranu. Szirin Ebadi opisuje szokujące losy ofiar religijnego państwa w czasach po rewolucji islamskiej i wprowadzeniu prawa szariatu w Iranie. Pierwsza w historii Iranka nagrodzona Pokojową Nagrodę Nobla relacjonuje masowe aresztowania, publiczne egzekucje i tortury na opozycjonistach. W migawkach z codziennego życia w Teheranie pisze zarówno o randkujących młodych Irankach, jak i policji moralnej, która decyduje o losie kobiety aresztowanej za wystający spod chusty kosmyk włosów. Po raz pierwszy noblistka ujawnia swój osobisty dramat. Służby wewnętrze terroryzują przyjaciół, współpracowników i córki aktywistki. Ukochany mąż zostaje uwiedziony przez podstawioną agentkę. Skazany na ukamieniowanie za cudzołóstwo prosi o pomoc zdradzoną żonę. „Kiedy będziemy wolne” to przede wszystkim wspomnienia o kobietach – prawniczkach, feministkach, matkach i córkach – stających do nierównej walki z państwem w pełni kontrolowanym przez ekstremistycznych wyznawców islamu.

Wydawca: Znak
Kategoria: Biografie

Ali Benjamin - „Serce meduzy”

Moja przyjaźń z Franny zakończyła się najgorzej, jak to możliwe. Gdybym tylko wiedziała, przeprosiłabym ją za to, co się między nami wydarzyło. A przynajmniej bym się z nią pożegnała. Czasem jednak nie wiadomo, jaka jest różnica między tym, że coś rozpoczyna się od nowa, a tym, że coś kończy się bezpowrotnie. Teraz było już za późno, żeby cokolwiek zmienić. A jeśli mogę coś z tym zrobić? Dowieść, że w historii Franny jest prawdziwy winowajca? I że jest on gorszy ode mnie? Zuza Swanson zawsze wiedziała o rzeczach, których inni nie mieli pojęcia. O tym, jak śpią mrówki. I że co roku odnotowuje się sto pięćdziesiąt milionów oparzeń spowodowanych przez meduzy. Ale nie rozumie, dlaczego życie Franny Jackson mogło być tak krótkie… Wszyscy wokół twierdzą, że czasem takie rzeczy po prostu się zdarzają. Jednak Zuza wie, że musi istnieć lepsze wyjaśnienie. Próbując poradzić sobie z odejściem najlepszej przyjaciółki oraz tym, co zaszło między nimi, wycofuje się w świat wyobraźni. Podczas swoich poszukiwań Zuza dowiaduje się zdumiewających rzeczy o otaczającym świecie i uświadamia sobie, że nie wszystkie historie mają szczęśliwe zakończenie, ale za to te zupełnie nowe czekają, by rozkwitnąć, czasem tuż obok nas.

Wydawca: Zysk i S-ka
Kategoria: Literatura młodzieżowa

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!