Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Bogumiła, Eweliny, Mirosława 26 Lutego 2021, 17:24
Dziś 8°C
Jutro 4°C
Kultura i oświata
11 Lutego, 2021

Krążkowy: Wspólnie naprawimy serce Mateusza!

Akcja charytatywna dla Mateusza Słowikowskiego, zorganizowana przez SP Krążkowy.

Szkoła Podstawowa w Krążkowach zorganizowała akcję charytatywną. Zajęło się nią 21 wolontariuszy zrzeszonych w Klubie „Ośmiu Wspaniałych”. Celem kwesty jest pomoc w sfinansowaniu kosztownej operacji serca ucznia klasy VIII, Mateusza Słowikowskiego. - Mateusz jak najszybciej potrzebuje pieniędzy na leczenie, dlatego chcemy mu pomóc i zorganizowaliśmy akcję – wyjaśnia jedna z wolontariuszek, Weronika Kozłowska. Zbiórkę wspiera Fundacja Serce Dziecka.
W miniony weekend, od 5 do 7 lutego br., w Domu Kultury w Krążkowach, na kępińskim Rynku oraz po każdej mszy świętej obok kościoła przy ul. Poznańskiej, w Hanulinie i przy Kaplicy Ojca Pio w Krążkowach można było nabyć ciasta przygotowane przez członkinie okolicznych Kół Gospodyń Wiejskich oraz rodziców. Paczki ciast sprzedawane były za minimum 10 zł, jednak wielu mieszkańców wykazało się hojnością i wrzuciło do puszki większą kwotę.

~ KR

Więcej w nr 6 (1415) 2021 r. „Tygodnika Kępińskiego”.

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!