Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Anatola, Jacka, Mirosławy 3 Lipca 2020, 14:49
Dziś 19°C
Jutro 23°C
Kępno
13 Czerwca, 2019

Krążkowy: Strażacy zadysponowani do rozszczelnionej cysterny kolejowej

Zastępy z JRG Kępno, OSP Kępno i OSP Olszowa, a także Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Chemiczno-Ekologicznego z Ostrowa Wielkopolskiego zostali wezwani do potencjalnie niebezpiecznej sytuacji na stacji kolejowej w Krążkowach.

We wtorek, 4 czerwca br., około godziny 2.17, dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Kępnie otrzymał zgłoszenie o rozszczelnieniu cysterny kolejowej na stacji w Krążkowach. Do zdarzenia zadysponowano zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Kępnie, OSP Kępno i OSP Olszowa, a także Specjalistyczną Grupę Ratownictwa Chemiczno-Ekologicznego z Ostrowa Wielkopolskiego oraz Oficera w Dyspozycji Komendanta. Po przybyciu na miejsce pierwszych jednostek ochrony przeciwpożarowej stwierdzono, że na bocznicy kolejowej stoi skład pociągu z cysternami przewożącymi propan. Maszynista przebywał w lokomotywie. Rewident składu przekazał informację o niewielkim ulatnianiu się gazu z szóstej cysterny za lokomotywą. Nie było osób poszkodowanych. - Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, następnie decyzją kierującego działaniami ratowniczymi wyznaczono strefę zagrożenia, wstrzymano ruch pociągów oraz odłączono zasilanie trakcji. W kolejnej fazie działań przy użyciu detektora wielogazowego sprawdzono teren wokół cysterny oraz przy uszkodzonym zaworze pod cysterną. Detektor nie wykrył stężenia wybuchowego – relacjonuje kpt. Paweł Michalski z KP PSP Kępno.

~ Oprac. KR

Więcej w nr 24 (1330) 2019 r. „Tygodnika Kępińskiego”.

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!