Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Balbiny, Kamila, Kornelii 31 Marca 2020, 11:26
Dziś 2°C
Jutro 6°C
Kultura i oświata
5 Marca, 2020

Krążkowy: Smakowity wynik „pączkowej” zbiórki – ponad 12 tysięcy złotych!

W sali Domu Kultury w Krążkowach zorganizowano akcję pn. „Pączek dla Frania”.

Tegoroczny Tłusty Czwartek, 20 lutego br., w sali Domu Kultury w Krążkowach upłynął w nietypowy, ale bardzo szlachetny sposób. Członkinie Koła Gospodyń Wiejskich w Krążkowach postanowiły połączyć polską tradycję z akcją charytatywną – tak powstała akcja pn. „Pączek dla Frania”. Wydarzenie to miało na celu zebranie środków na kosztowne leczenie ciężko chorego dziecka – Frania Marcinkowskiego z Namysłowa, cierpiącego na rdzeniowy zanik mięśni (SMA).
Informacja o świetnej inicjatywie pań z KGW Krążkowy dotarła do ogromnej liczby mieszkańców. Organizatorki upiekły wyśmienite, swojskie pączki, które można było zjeść na miejscu przy kawie lub zabrać do domu. Rozmiar i wynik akcji przerósł jednak ich najśmielsze oczekiwania – potrzebnych było kilka tysięcy pączków... i tyle upieczono. - Produkcja trwała bez przerwy, nie wiedziałyśmy, kiedy się zakończy. Ludzie cały czas przychodzili, a my na bieżąco piekłyśmy kolejne pączki – mówi przewodnicząca KGW Krążkowy Magdalena Magot. Pyszne, domowe wypieki znalazły rzesze fanów o wielkich sercach, którzy zechcieli przyłączyć się do zbiórki. Do akcji włączyły się także firmy.

~ KR

Więcej w nr 10 (1367) 2020 r. „Tygodnika Kępińskiego”.

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!