Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Ireny, Irminy, Stanisława 19 Września 2020, 00:38
Dziś 11°C
Jutro 18°C
Kraj
28 Sierpnia, 2019

Krążkowy: Drugi etap obwodnicy oficjalnie rozpoczęty

Symbolicznym wbiciem „pierwszej łopaty” oficjalnie rozpoczęto prace w terenie, związane z budową II etapu obwodnicy Kępna w ciągu drogi S11.

Odbywające się w piątek, 23 sierpnia 2019 r., na krzyżowanie ul. Grabowskiej i ul. Starucha w Krążkowach symboliczne wbicie „pierwszej łopaty” stanowiło przypieczętowanie rozpoczęcia prac drogowych na budowie drugiego etapu obwodnicy Kępna. Trwa już bowiem odhumusowanie placu budowy, rozpoczęto prace przy wykopach i nasypach, ruszyły także roboty przy obiektach inżynierskich. Prowadzona jest jeszcze wycinka drzew.
W wydarzeniu uczestniczyli między innymi: wiceminister infrastruktury Rafał Weber, poseł do Parlamentu Europejskiego Andżelika Możdżanowska, parlamentarzyści, samorządowcy, a także przedstawiciele Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad oraz wykonawcy zadania.
- To, że Kępno czekało na obwodnicę 40 lat, to my, samorządowcy, ale także mieszkańcy doskonale wiemy - mówiła europoseł A. Możdżanowska. - Obwodnica jest realizowana od października 2015 roku, kiedy było pierwsze podpisanie umowy z wykonawcą pierwszego etapu, który już został zrealizowany dwa miesiące przed czasem i uroczyście otwarty przez premiera Mateusza Morawieckiego. Jednocześnie została zapowiedziana realizacja tego drugiego etapu, który potrafi nas wszystkich łączyć. To jest symboliczny dzień, bowiem zbliżamy się kolejnymi krokami do finału – podkreśliła.

~ Oprac. bem

Więcej w nr 35 (1341) 2019 r. „Tygodnika Kępińskiego”.

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!