Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Balbiny, Ksawerego, Pauliny 2 Grudnia 2020, 10:50
Dziś 0°C
Jutro 0°C
Kraj
9 Kwietnia, 2020

Kraj: Wielkanoc, jakiej jeszcze nie znamy

Wielkanoc to najważniejsze święta dla chrześcijan wszystkich wyznań. Jednak tegoroczne Święto Zmartwychwstania i dni Wielkiego Tygodnia upłyną w cieniu pandemii i restrykcji związanych z bezpieczeństwem.

Zbliżają się święta wielkanocne, inne niż kiedykolwiek. Nie będzie kościołów pełnych wiernych, wielkopiątkowej Drogi Krzyżowej, tradycyjnych procesji, święconki i innych znanych nam obrzędów kościelnych. Będą puste świątynie, telewizyjne msze i internetowe transmisje. Nadal będą to jednak święta pełne nadziei.
Biorąc pod uwagę utrudnienia w odprawianiu mszy świętych z powodu pandemii COVID-19 i możliwość uczestnictwa w nich maksymalnie 5 osób, nie licząc sprawujących posługę, do Kongregacji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów dotarły zapytania dotyczące zbliżających się świąt wielkanocnych, które będziemy obchodzić w najbliższych dniach.

Oprac. KR\

Więcej w nr 15 (1372) 2020 r. „Tygodnika Kępińskiego”.

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!