Portal społeczno-kulturalny regionu kępińskiego
Dominiki, Dominika, Protazego 4 Sierpnia 2020, 10:10
Dziś 15°C
Jutro 21°C
Kraj
7 Maja, 2020

Kraj: Pomoc suszowa dla rolników

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa wznowiła wypłaty pomocy suszowej dla gospodarstw rolnych poszkodowanych w 2019 roku w wyniku suszy, huraganu, gradu, deszczu nawalnego, przymrozków wiosennych lub powodzi. Z kolei ponad 3 mln 600 tys. zł przeznaczył Samorząd Województwa Wielkopolskiego na budowę nowych zbiorników wodnych w regionie. W sumie powstanie 51 nowych zbiorników.

W ciągu zaledwie kilku dni na konta rolników Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przelała kolejne 93 mln zł. Kwota 280 mln zł – to najnowsza pula środków na realizację wypłat z tytułu tzw. pomocy suszowej, która w ostatnim czasie wpłynęła na konta Agencji. ARiMR realizuje wypłaty pomocy suszowej na bieżąco w miarę otrzymywanych na ten cel środków.
Po ubiegłorocznej suszy rolnicy złożyli prawie 355 tys. wniosków o odszkodowania z tytułu poniesionych strat na kwotę ponad 2,3 mld zł. Wśród nich 1826 rolników z powiatu kępińskiego otrzymało dofinansowanie na kwotę 14 150 394,22 zł
- Rolnicy, których dotyka susza, mogą liczyć na pomoc od państwa, z jednej strony właśnie na trwający od paru lat program dopłat do hektara, a z drugiej strony na wsparcie inwestycji mających zatrzymać wodę, czyli na tzw. mała retencja – informuje Marek Potarzycki, kierownik Biura Powiatowego ARiMR w Kępnie.

~ m

Więcej w nr 19 (1376) 2020 r. „Tygodnika Kępińskiego”.

Komentarze

Pozostało znaków: 1000

Redakcja Tygodnika Kępińskiego nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez Internautów. Wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, naruszające normy prawne, obyczajowe lub niezgodne z zasadami współżycia społecznego będą usuwane.

Nikt nie dodał jeszcze komentarza.
Bądź pierwszy!